Lazer Tüp Lazer Tüp

 

Lazer Tüp

 

Lazer Tüp

pnowa lazer tüp P4 100 watt ile 110 watt arası güç verir
pnowa lazer tüp P5 120watt ile 140 watt arası güç verir
pnowa lazer tüp P6 150watt ile 170 watt arası güç verir

 KALİTEYİ UYGUNA ALIN 

 

Orjinal Karekodlu Garantili Stoklarda Mevcut

Reci Lazer Tüp Reci Lazer Tüp Reci Lazer Tüp

Reci tüp s2 =

80watt-100watt arası cıkış verir 

S2, Lazer markalama, lazer kesim, lazer oyma için uygundur. Lazer kağıt kesme, lazer kumaş kesme, mermeri markalama ve diğerleri için en idealdir. lazer tüp, lazer yedek parçaları, lazer cam tüp, lazer cam tüpleri, Lazer

 

Tüp Fiyatları, Ucuz Lazer Tüp,

Reci tüp s4 =

100watt ile 120 watt arası çıkış verir

Deri oyma, kumaş kesme, gölge üretimi, işaretlenmiş marka ve el sanat ürünleri işlemesi için  uygundur, vb. Hemde çok iyi bir oyma ve kesme performansına da sahiptir. lazer yedek parçaları, lazer cam tüp, lazer cam tüpleri, Lazer Tüp Fiyatları, Ucuz Lazer Tüp,

 

Reci tüp s6 =

130watt ile 150 watt arası cıkış verir

kalıp kesme tahtası, kalın akrilik plaka kesimleri için uygundur. Kesici kalıp makinesi kesme MDF, kontrplakası ve diğer ambalaj sektörü, ışık kılavuz plakası, kesme ve diğer reklam sektörleri görüntüleme alanında geniş çapta kullanılmaktadır.

 

Reci Lazer Tüp

 

 

Reci Tüp s8=

150 watt ile 180watt arası cıkış verir 

S8 ise, çıkış gücü 150W-180W olan büyük güçlü lazer boruları olmasına rağmen, uzun ömürlü, ince metal plakaları kesebilir.

 

 

 

LAZER TÜP

 

Bir lazer operasyonunda, foton yayan atomlar iki tarafı da ayna ile kaplanmış bir tüp içinde bulunmaktadır. Bir ayna karşısından gelen 100 fotonun 99’unu geri yansıtır. Bu durum 99 tane fotona, hazır bekleyen atomlarla ışımalar yaptırır ve bir foton akışı oluşur.

 

Tüpte 5 atom olduğunu düşünelimoluşan zincirleme reaksiyon sonucu bu 5 atom 6 foton üretecektir. Tüpte n atom varsa n+1 foton üretilir. Yani lazer tüpündeki atom sayısı ortaya çıkacak toplam ışığın yoğunluğunu belirler. Şayet ışın aynı fazda ve dalgaboyunda ise, ışının gücü normal gücünün karesine eşit olmaktadır. Küçük bir ışık kaynağında bile atom sayısı 1016 dan fazla olduğundan yapışık olan fotonlarda güç çok büyüktür. Bütün bunlar %100 verim için geçerlidir tabi. Bilindiği gibi verim hiçbir zaman %100 olmaz. Doğal olarak birde aynı yönde çıkmayan fotonlarda olacaktır. Bu fotonlar ise lazer tüpünün duvarları tarafından etkisiz hale getirilir. Lazer tüp kullanırken, topraklama 3KW reğülatör a tüpün watına göre bir soğutma sistemi rutubetten uzak olmasına dikkat edilmeli.

 

Kesim kalitesi ve verim açısından lazer tüplerinin seçimi ve bu lazer tüplerinin ömrü önemlidir.

 

Lazer tüpü genellikle iki başlık altında incelenir. Bunlar,

 

  •  Lazeri DC (cam tüplü)
  • Radyo frekansı RF (metal tüplü)

 

 Lazerleri

 

İlk kez1964 yılında Bell Laboratuvarlarında Kumar Patel tarafından gazlı lazerleri ortaya atıldı.

 

Teknik Özellikleri,

 

  • Verimliliği ve kararlı olması sayesinde, halen etkin şekilde kullanılmaktadır.
  • Karbondioksit lazerler, yüksek güçlü ve sürekli dalga verebilen lazerlerdir ve oldukça etkilidir.
  • CO2 lazer dalga boyu 9.4 ve 10.6 mikron genişlikte kızılötesi ışık üretimiyle başlar.
  • Rezenatör içinde CO2 gazına elektrik verilmesiyle oluşur. Verimi arttırmak amacıyla %60-55He (Helyum), %40-35N2 (Azot) ve son olarak da %1-10  oranında KarbonDioksit gazı kullanılır.
  • Bir zamanlar ayrı ayrı kullanılan bu gazlar, artık yerini tek bir tüpte hazır karışımlara bırakmıştır.
  •  Lazerleri, yüksek voltajla çalışan kısa ömürlü lazerlerdir.

 

Radyo Frekansı Lazerleri

 

  • Radyo frekansı lazerleri, yüksek frekans ile fakat düşük voltajla çalışır. Bu yönü onu uzun ömürlü hale getirir.

 

 

 

Lazer Tüplerinin Ömürleri

 

Lazer Tüp Ömürleri 10.000 Saat Diye Geçsede Aslında Neti Ortalama 8.500 - 9.000 Saat Arası Değişmektedir. Aslında bu lazer tüplerinin ömürleri kullanıma göre değişkenlik göstermektedir.

 

Tüp kullanım göre bu değişkenliği kontrol altında tutup optimize etmenin yollarından en temelitüpün soğutulması ve yıpranmamasıdır.Çünkü tüp ömrünü etkileyen ana etken ısıdır. Özellikle de tüp çevresinin dengeli olarak soğutulması lazer tüpünün kullanım ömrünü uzatacaktır.Mümkünse yüksek ısılı ortamlarda kullanılmamalıdır. Daha az güç lazer kaynağını daha serin tutarak lazer tüp ömrünü uzatır.Yüksek iş döngüsü hızı, tüpün bir tarafının diğer tarafa göre aşırı ısınmaması, lazer tüpünde termal stresi artırarak kullanım ömrünü kısaltabilir. Bu tarz davranışlardan kaçınılmalıdır.Lazerleri soğutmanın,basınçlı hava, fanlar, sıvıyla soğutulan sistemleri gibi pek çok yolu vardır.

 

Örneğin markalama işlemi sırasında aşırı ısı üretilir ve bu durum lazer gücünü daha yükseğe ayarlandıkça artacaktır. Isı, kapaklarda genleşmeye neden olacak ve gaz kaçağına neden olacak. Lazer kullanım ömrününoptimum düzeye de kalması tüpün etkili olarak soğutulması gerekir. Optimum koşul, istenen markalama sonucunu elde etmek için en düşük miktarda güç kullanan yüksek performanslı bir lazere sahip olmaktır; düşük güç harcayan lazer daha az soğutma gerektirir. Buradan da anlaşılacağı gibi RF lazer tüpleri DC lazer tüplerine nazaran daha uzun ömürlüdür.

 

  

reci lazer tüp, reci lazer tüp fiyatı, reci lazer tüp çeşitleri, reci lazer tüp modelleri, fiyatları, lazer cam tüp, {lazer tüp|lazer tüp çeşitleri|lazer tüp fiyatları|lazer tüp modelleri}